[animate style=”right” delay=”100″] ZARZĄD GŁÓWNY [/animate]

Kongres Polonii Kanadyjskiej jest organizacją niedochodową która zostałazałożona 7 Lutego 1933 roku w
Winnipeg, Manitoba jako Federacja Polskich Organizacji. 16 Marca 1948 roku Federacja Polskich Organizacji zmienila nazwe na Kongres Polonii Kanadyjskiej.

Dyrektorzy Zarządu Głównego 2018 – 2020

janusz tomczak

Janusz Tomczak

Prezes

presidenti@kpk.org

j kirejczyk

Juliusz Kirejczyk

I-szy Wiceprezes d/s Kanadyjskich

jkirejczyk@kpk.org

m domaradzki

Marek Domaradzki

II Wiceprezes d/s Polskich

mdomaradzki@kpk.org

marcin lewandowski

Marcin Lewandowski

Skarbnik Generalny

mlewandowski@kpk.org

dominic roszak

Dominik Roszak

Sekretarz Generalny

droszak@kpk.org

no image

Marek Kiejna

Dyrektor Regionalny  Wschodnia Kanada

east_region@kpk.org

no image

Krystyna Kwiatkowska

Dyrektor Regionalny  Centralna Kanada

central_region@kpk.org

no image

Andrzej Dobrowolski

Dyrektor Regionalny  Zachodnia Kanada

west_region@kpk.org

no image

Robert Kielek

Rzecznik Prasowy

rkielek@kpk.org

Grzegorz Dorozynski

Media i Internet

gdorozynski@kpk.org

jerzy barycki

Jerzy Barycki

Członek Zarządu

jan cytowski

Jan Cytowski

Członek Zarządu

no image

Andrzej Dabrowski

Członek Zarządu

g galezowski b

Grażyna Galezowski

Członek Zarządu

no image

Elżbieta Komsta

Członek Zarządu

h madej

Halina Madej

Członek Zarządu

no image

Barbara Stadnik

Członek Zarządu

no image

Monika Wyrzykowska

Członek Zarządu

Z urzędu:

no image

Zofia Soja

Przewodniczący Rady KPK

no image

John Krol

Przewodnicząca KR KPK


Prezesi Kongresu Poloni Kanadyjskiej – Zarządu Głównego

 
Bernard Bronisław Dubienski 1933 – 1936
A. Wach 1936 – 1944
J .S.W. Gocholski 1944 – 1949
D. Kirejczyk 1949 – 1953
J. Kurosad 1953 – 1958
Z. Jarmicki 1958- 1966
Z. Jaworski 1966 – 1970
K. Bielski 1970 – 1974
Wladyslaw Gertler 1974 – 1980
Jan Kaszuba 1980 – 1986
Stanislaw Orlowski 1986 – 1990
Marek Malicki 1990 – 1992
Jerzy Burski 1992 – 1994
Marek Malicki 1994 – 1996
Andrzej Garlicki 1996 – 1998
Lucian Conrad 1998 – 2000
Elzbieta Rogacki 2000 – 2002
Grzegorz Sobocki 2002 – 2005
Wladyslaw Lizon 2005 – 2010
Teresa Berezowski 2010 – 2016
Władysław Lizon 2016 – 2018
Janusz Tomczak 2018 –